«Честным Своим омофором защищающи»

Главная » Новости » «Честным Своим омофором защищающи»
14 Окт 2023 от Content Tlt

«Честным Своим омофором защищающи»

14 октября 2023 г., в день праздника Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии в Александро-Невском храме прихода праведного Иоанна Кронштадтского состоялась Божественная литургия.
В праздник Покрова Пресвятой Богородицы мы испрашиваем у Царицы Небесной защиты и помощи: «Помяни нас во Твоих молитвах, Госпоже Дево Богородице, да не погибнем за умножение грехов наших, покрый нас от всякаго зла и лютых напастей; на Тя бо уповаем и, Твоего Покрова праздник чествующе, Тя величаем».

ВЕЛИЧАНИЕ
Велича́ем Тя,/ Пресвята́я Де́во,/ Ма́ти Христа́, Бо́га на́шего,/ И́же к Сы́ну Свои́ ру́це простира́ющи, и о ми́ре моля́щися,/ и честны́м Свои́м омофо́ром защища́ющи // град и лю́ди от враго́в на́ших.

ТРОПАРЬ
Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом, и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего Христа Бога нашего спасти души наша.

КОНДАК
Дева днесь предстоит в Церкви, и с лики святых невидимо за ны молится Богу: ангели со архиереи покланяются, апостоли же со пророки ликовствуют: нас бо ради молит Богородица Превечнаго Бога.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *